Holandia wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futro!

W tej chwili w Holandii dla futer zabija się 6 milionów norek rocznie, co czyni z niej trzeciego co do wielkości producenta na świecie (po Danii i Chinach). Organizacje, które zajmują się tym tematem w Holandii mają nadzieję, że inne kraja podążą ścieżką wyznaczoną przez Austrię, Chorwację czy Wielką Brytanię. „Jeśli Holandia w której zabija się 6 milionów norek i w której istnieje 159 ferm norek, może wprowadzić zakaz z powodów etycznych, to nie ma żadnego powodu, aby inne kraje kontynuowały tę formę okrucieństwa wobec zwierząt” powiedział Thomas Pietsch z organizacji Four Paws Netherlands.

Debacie parlamentarnej przyglądali się przedstawiciele Fur Free Alliance, koalicji zrzeszającej organizacje z całego świata walczące z hodowlą zwierząt na futro. Joh Vindig, członek zarządu FFA, skomentował wyniki głosowania: „Fur Free Alliance pokazał, że współpraca i dzielenie się doświadczeniem i pomysłami poprowadzi nas w kierunku świata wolnego od futer ze zwierząt. Przyglądaliśmy się sytuacji w Holandii w ciągu ostatniego dziesięciolecia i uważam, że jesteśmy w stanie wprowadzić podobne zakazy w kolejnych krajach”.

Mamy nadzieję, że taki zakaz zostanie wprowadzony również w Polsce. Ilość zwierząt zabijanych dla futer plasuje nas na 4-tym miejscu na świecie zarówno jeśli chodzi o lisy jak i o norki.