Kielce mówią NIE myślistwu! Sam się "WYPCHAJ" Dziadku Władku.

Pikieta, Kielce! Powiedz NIE myślistwu przychodząc pod Muzeum Narodowe w Kielcach. Zbiórka już o godz. 17:00, 22 Stycznia (Wtorek). Przywitamy wszystkich zwiedzających ulotkami i naszym "NIE"!

 

22 styczniu tego roku, w Muzeum Narodowym w Kielcach przy ulicy Orlej 3, rusza wystawa trofeów łowieckich pochodzący ze zbiorów Władysława Kamusińskiego, zwanego Dziadkiem Władkiem.

 

Uważamy, że tego typu wystawy są niczym innym, jak promowaniem mordownia pięknych dzikich zwierząt dla rozrywki. Pod przykrywką edukacji, w MNK ustworzono specjalny dział, w którym znajduje się kilkadziesiąt najpierw zamordowanych a potem wypchanych zwierząt. Gdy w innych cywilizowanych krajach a nawet wielu polskich miastach, takie wystawy nie mają prawa bytu, my kielczanie znów musimy się wstydzić….czy na prawdę chcemy uczyć ludzi że mordowanie zwierząt dla zabawy jest moralnie dobre? Taki plan ma nasz bohater Władek - oddał za darmo swoją okrutną kolekcję pod warunkiem że wystawa ta będzie pokazywana dzieciom i młodzieży.

 

Jeśli jesteś przeciwny tej wystawie, dołącz do tego wydarzenia i zaproś innych. Wkrótce prześlemy informację o petycji i pikiecie

 

 

Więcej informacji:

 

Artykuł o wystawie:

http://www.strefaimprez.pl/kielce/zwierzeta-i-kontynenty-wystawa-w-muzeum-narodowym-139557

 

Artykuł o zbiorach:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120204%2FPOWIAT0104%2F172035099

 

Zdjęcia z MNK:

http://mnki.pl/pl/aktualnosci/galeria_zdjec/transport_spreparowanych_zwierzat_z_kolekcji_wladyslawa_kamusinskiego_dziadka_wladka

 

Ulotki/plakaty na pikietę do samodzielnego wydruku można pobrać tutaj:

 

JPG A4 - https://www.box.com/s/554vfer8i0nmvp98nu03

PDF A3 - https://www.box.com/s/4xndna7p2unf7dk1wy23

PDF A4 - https://www.box.com/s/nihytb2wpwpj4a28h52i

PDF A5 - https://www.box.com/s/9n9weeabj81991b8mmbm